K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle

Siz Maç Fanatiklerinin canlı maç izleme, naklen maç radyo yayını, internetten maç yayını, atılan goller, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta puan durumu, maç takvimi konusunda arama yapanların derli toplu yazılara zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla websitemizin vizyonuyla olarak kapsamlı derlemeler oluşturduk. 2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle“ bilgilerini gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize girebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Bu maç yayını TFF tarafından belirlenmiş 2014 Futbol senesine ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Süper Lig İle İlgili…

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-77 Türkiye 1. Süper Lig veya isim hakkı paktı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Millî Lig adı ile başlatılan, şimdi memleketimizin en yüksek seviyedeki futbol ligi. Bir tek dönem içerisinde on sekiz takımla oynanan bu lig, sezon nihayetinde 3 takımın ligden düşüp alt ligden gelen 3 klubün promote etmesi ile sürer gider. Türk Süper Ligi, 18 takım ile yönetimlerin ortaya çıkardığı kuruluştur. Eylül ve Mayıs dönemleri de dahil olarak 10 ay süre gelen bir organizasyon olan Süper Lig, 34 hafta ve 306 müsabakadan ortaya çıkar.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle-91Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonu gerçekleşir. Türk Süper Ligi, TFF`ye bağımlıdır. 2005 sezonunda Türk Süper Ligi`e Turkcell`in sponsor olmasıyla resmi olarak Turkcell Süper Lig adını alan bu organizasyon, Turkcell`in ticari sponsorluk sözleşmesinin sona ermesi sebebiyle 10-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Ek olarak UEFA`nın en pahalı futbol ligleri diziliminde 6. pozisyonda kendine yer bulmaktadır. UEFA Champions League`ne biri ön eleme olarak 2, UEFA Avrupa Ligi`ne 3 futbol klübü yollamaktadır. Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk dörde girmeyen bir klüp te Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne iştirak edebilmektedir.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle-19Spor Toto Süper Lig, 2001-02 tarihinde kuruldu, ama ülkemizde ileri seviye futbol 58 tarihinden bu yana oynanır. Tüm Avrupada en çok takip edilen 6. lig olan Spor Toto Süper Lig, bununla beraber 394 milyon € toplam değeriyle Dünyada en fazla gelir sağlayan sekizinci lig durumundadır. Bu zamana kadar 67 futbol takımının katıldığı Süper Lig`de yalnızca beş klüp şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içerisinde en çok şampiyon olan takım on dokuz defa ile Galatasaraydır.


Spor Toto Süper Lig ve Radyo ve Televiyon Hakları

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-87Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1968 tarihinden bu yana özel kuruluşlarına verilen yayın hakları nedeniyle maç yayınları hakkını almış olan kurumların ortaya koyduğu ücretli kanallardan seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1967`den 1995 yılına dek Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1993`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2001 sezonundan itibaren ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları üstte anlatıldığı şekilde Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşme imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki 77. kanaldan naklen verilmektedir. 2009 senesinden itibarıyla IV büyük takımın kendi sahasında oynayacağı müsabakalar yüksek çözünürlük naklen yayın teknoloji ile birlikte yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde kalma çabası veren klüplerin herhangi yasadışı bir vayayla (şike, yasadışı bahis vb.) anılmaması nedeniyle mücadeleler aynı zamanda oynatılabilir. Böyle şekil vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya farklı bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçlarını para vermeden olarak izleyebilme imkanı da vardır, fakat sözkonusu maçların yayını lig karşılaşmalarının daha önceden karar verilmiş tamamlanma zamanından 55 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan farklı televizyon kanallarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayını: Tek sezonda oynanan bütün resmi ve özel futbol maçlarından; Spor Toto Süper Lig müsabakaları sadece TFF ile sözleşme imzalamış olan yayıncı kurumlar tarafından UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Kuralları şartlarına uygun şekilde radyodan naklen yayınlanabilir. Ev sahibi takımlar naklen radyo yayını yapan firmanın en uygun şekilde maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 senesine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun sorumluluğundadır.


Günün (4 05 2014) 2013-2014 Sezonu Futbol Klüpleri

Bursaspor: Bursa`yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar`dır. Renkleri Yeşil Beyaz`dır. Bursa`da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.
Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (4 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Digiturk İzle konumuzu okuyan Maç Fanatiklerinin 4 05 2014, 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014, 8 05 2014, 9 05 2014, 10 05 2014 tarihlerinde baktığı öteki maçlarımız alt taraftadır: