K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD

Siz okuyucularımızın naklen maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan durumu, lig fikstürü konusunda arama yapanların derli toplu yazılara kolayca göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle uzman.org vizyonuyla olarak detaylı çalışmalar hayata geçirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD“ yazımızı gözden geçirirken altı çizilen bilgileri incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Bu maç yayını Futbol Federasyonu ilgili kurumları tarafından belirlenmiş 2014 sezonuna ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde oynanacaktır. 2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Süper Lig İle İlgili…

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-93Süper Lig veya isim hakkı paktı uyarınca Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Mali Lig adıyla başlatılan, şimdi Türkiye`nin en yüksek düzeydeki ligi. Bir dönem içerisinde on sekiz takımla gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon bitiminde 3 futbol takımının ligden düşerek Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç takımın yükselmesi ile süreklilik arz eder. Spor Toto Süper Lig, 18 klüp ile hissedarların ortaya çıkardığı kurumdur. Eylül ve Haziran dönemleri de dahil olmak üzere 10 ay devam eden bir organizasyon olan Türk Süper Ligi, 34 hafta ve üçüyüzaltı farklı maçtan oluşur.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD-56Maçlar hafta arası ve hafta sonları gerçekleşmektedir. Türk Süper Ligi, TFF`ye bağlıdır. 2005 senesinde Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olmasıyla offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan lig, Turkcell`in sponsorluk paktının sonuca ulaşmasıyla 2010-11 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Ek olarak UEFA`nın en kıymetli ligler sıralamasında 6. sırada bulunur. Champions League`ne biri ön eleme olarak 2, UEFA Avrupa Ligi`ne 3 futbol klübü gönderir. TFF Türkiye Kupası şampiyonu olup ilk dörde giremeyen bir klüp te Avrupa Ligi`ne katılabilir.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD-54Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2002 sezonunda kurulmuştur, lakin ülkemizde üst düzey futbol 1961 tarihinden beri oynanmaya başlanmıştır. Tüm Avrupada en çok izlenen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla beraber 395 milyon € toplam değeri ile Tüm Avrupada en fazla gelir getiren 8. sıradaki lig durumundadır. Bu zamana kadar 65 futbol takımının yer aldığı Süper Lig`de yalnızca 5 ayrı takım şampiyonluk kazanmıştır. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içinde en fazla şampiyonluk kazanan takım 19 defa ile Galatasaraydır.


Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-33Maç İzlemek: Spor Toto Süper Lig 1966 yılından itibaren özel ve devlet firmalara verilmiş olan yayınlama hakkı yüzünden maç yayın haklarını alan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli kanallardan izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1967`den 1997 senesine dek TRT, 1993`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen yayınlanmıştır. 2002 yılından itibaren ise Lig TV kanalından yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarıda anlatıldığı halde Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalamış olan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008-2009 senesinden bu yana 4 büyüğün kendi sahasında oynadığı maçlar üst kalite çözünürlük naklen yayın sistemi ile verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin özellikle son maçlarında şampiyonluk ve ligde düşmeme mücadelesi veren takımların bazı illegal bir vayayla (şike, illegal bahis vb.) karşı karşıya kalmaması için karşılaşmalar aynı saatte verilebilir. Böyle tarz vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig mücadelesini verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçlarını bedava olarak izleme şansı da mevcuttu, ancak bahsı geçen maçların yayını lig karşılaşmalarının daha önceden tanımlanmış bitiş anından 55 dakika sonra yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan diğer TV kuruluşlarınca yapılabilir.
Radyo Yayın Hakları: Tek bir sezonda oynanmış tüm özel ve resmi futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadeleleri yalnız Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşme yapan yayıncı kuruluşlar aracılığıyla UEFA ve TFF Canlı Yayın Hükümleri şartlarına uygun durumda radyodan naklen yayınlanabilir. Sahasında oynayan kulüpler naklen radyo yayını yapan firmanın en uygun durumda görev yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 sezonuna kadar TRT Radyo`nun yükümlüğü altındadır.


Günün (5 05 2014) 2014 Senesi Süper Lig Klüpleri

Günün (5 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Canlı izle HD konumuzu gezen Siz okuyucularımızın 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014, 8 05 2014, 9 05 2014, 10 05 2014, 11 05 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği öteki sayfalarımız aşağıdadır: