Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle

Maç Fanatiklerinin naklen maç izleme, canlı radyo maç dinleme, naklen maç anlatımı, atılan goller, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan durumu, lig fikstürü konusunda bilgi arayanların derli toplu verilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle portalımızın vizyonuyla olarak kapsamlı araştırmalar oluşturduk. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle“ makalemizi okurken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla web sitemize ulaşabilmek için bu siteyi favori listenize ekleyin.

Bahsı geçen maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından belirlenen 2013-2014 senesine ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Türkiye Spor Toto Süper Ligi Tarihçesi

Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-27Türkiye Süper Ligi veya sponsor sözleşmesi sebebi ile Spor Toto Süper Lig, 1959 tarihinde Mali Lig adı ile start verilen, bu zamanda Türkiye`nin en üst kademedeki ligi. Bir tek sezon içerisinde on sekiz takım ile gerçekleştiren bu lig, sezon sonunda üç klübün ligden relege olup Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç klubün yükselmesiyle devam eder. Türk Süper Ligi, on sekiz klüp ile yönetimlerin ortaya çıkardığı kuruluştur. Ağustos ve Mayıs dönemleri de dahil olmak üzere on ay devam eden bir etkinlik olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve üçüyüzaltı farklı maçtan oluşur.
Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle-96Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonları yapılmaktadır. Türk Süper Ligi, Federasyona bağlı faaliyet gösterir. 2005 sezonunda Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olmasıyla resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan bu lig, Turkcell`in isim hakkı anlaşmasının bitmesiyle 2011 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Buna ilaveten UEFA`nın en üst seviye ligler derecelemesinde 6. pozisyonda bulunmaktadır. UEFA Şampiyonlar Ligi`ne biri qualifikasyon olarak iki farklı, UEFA Avrupa Ligi`ne 3 klüp yollar. Türkiye Kupası kazananı olarak ilk 4`e girmeyen bir klüp te Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne katılabilir.
Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle-56Spor Toto Süper Lig, 2001-02 sezonunda kurulmuştur, ancak memleketimizde ileri seviye futbol 1961 tarihinden bu yana oynanmaktadır. Tüm Avrupada en çok seyredilen 6. lig olan Spor Toto Süper Lig, bununla beraber 399 milyon € toplam değeri ile Avrupa`da en çok gelir sağlayan sekizinci sıradaki ligtir. Şimdiye kadar 68 klübün yer aldığı Süper Lig`de yalnızca beş farklı klüp şampiyon olabilmiştir. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içinde en çok şampiyonluk kazanan klüp 19 kere ile Galatasaraydır.


Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-64Naklen Televizyon Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1965 senesinden bu zamana kadar özel firmalara verilen yayın hakları sayesinde maç yayınları haklarını almış olan kurumların ortaya koyduğu ücretli Tv kuruluşlarından seyredilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1969`den 1992 sezonuna dek TRT, 1997`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2000 tarihinden bu yana ise Lig TV tarafından izlenmektedir. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarıda anlatıldığı şekilde Federasyon ile sözleşme imzalamış olan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008-2009 tarihinden bu yana dört büyük takımın kendi evinde oynadığı müsabakalar yüksek çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin bilhassa son maçlarında şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesi veren takımların bazı yasa dışı bir olayla (şike, yasa dışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması için müsabakalar aynı zamanda verilebilir. Bu şekil durumlarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelelerini para vermeden olarak izleyebilme olanağı da mümkündür, lakin sözkonusu müsabakaların yayını lig karşılaşmalarının önceden tanımlanmış bitiş zamanından 45 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşan farklı televizyon kurumlarınca yapılabilmektedir.
Canlı Dinleme Hakkı: Tek senede oynanan tüm özel ve resmi futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları sadece Futbol Federasyonu ile sözleşme yapmış yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu Canlı Yayın Talimatı kaidelerine uygun durumda radyodan naklen verilebilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun durumda görev yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2012 sezonuna kadar TRT Radyo`nun elindedir.


Günün (7 05 2014) 2013-2014 Senesi Futbol Klüpleri

Elazığspor : 1967 yılında Merkez Gençlik, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle Elazığ`da kurulan spor kulübüdür. Renkleri bordo ve beyazdır. Sanica Boru Elazığspor, 3. Lig`de 1974-75, 1982-83 (amatörken), 1985-86, 1989-90 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olarak 2. Lig`e yükselmiştir. 1995-96 sezonunda klasman birincisi olarak `Ekstra Play-off` müsabakalarında mücadele etmiştir.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü`ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı`nın sahibidir.

Günün (7 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Elazığ Eskişehirspor Canlı Maç Dinle makalemizi gezen Maç Fanatiklerinin 7 05 2014, 8 05 2014, 9 05 2014, 10 05 2014, 11 05 2014, 12 05 2014, 13 05 2014 tarihlerinde gezdiği öbür maçlarımız alt taraftadır: