Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle

Değerli ziyaretçilerimizin canlı maç yayını, canlı maç radyo yayını, internetten canlı maç anlatımı, golleri izleme, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta puan tablosu, Süper Lig fikstürü vb. konularda bilgi arayanların pratik yazılara zorluk çekmeden erişebilmesi ve inceleyebilmesi için uzman.org vizyonuyla olarak detaylı çalışmalar yaptık. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle“ makalesini okurken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca sayfalarımıza erişebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyin.

İlgili maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından belirlenmiş 2014 yılına ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden birinde oynanacaktır. 2013-2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Süper Lig İle İlgili…

Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-95 Türkiye 1. Süper Lig veya sponsor kontratı nedeniyle Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Mali Lig ismiyle kurulan, şimdi memleketimizin en ileri kademedeki futbol ligi. Tek dönem içinde 18 futbol takımıyla gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon sonunda üç futbol takımının ligden relege olup alt ligden gelen 3 takımın yükselişiyle devam eder. Spor Toto Süper Lig, 18 takım ile pay sahiplerinin oluşturduğu kuruluştur. Eylül ve Haziran tarihleri de dahil olmak üzere 9 ay süreklilik gösteren bir organizasyon olan Spor Toto Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 maçtan ortaya çıkar.
Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle-62Karşılaşmalar hafta arası ve hafta sonu gerçekleşir. Türk Süper Ligi, Federasyona bağımlıdır. 2005 tarihinde Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olmasıyla hukuki olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu organizasyon, Turkcell`in ticari sponsorluk sözleşmesinin bitmesi ile 2010-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bunla beraber UEFA`nın en değerli ligler sıralamasında altıncı sırada bulunur. Şampiyonlar Ligi`ne bir tanesi ön tur olarak iki farklı, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne 3 takım yollamaktadır. TFF Türkiye Kupası 1.si olarak ilk 4 sıraya girmeyen bir takım da Euro Cup`a iştirak edebilir.
Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle-13Spor Toto Süper Lig, 2002 sezonunda kuruldu, fakat ülkemizde üst düzey futbol 1961 yılından bu yana oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok takip edilen 6. futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, aynı zamanda 396 milyon € toplam değeri ile Tüm Avrupada en çok gelir getiren sekizinci ligtir. Şu vakite dek 68 klübün yer aldığı Süper Lig`de sadece 5 klüp şampiyonluk kazanmıştır. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içerisinde en çok şampiyon olan takım on dokuz kez ile Galatasaraydır.


Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-82Naklen Maç Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1967 yılından itibaren özel ve devlet kuruluşlarına verilmiş olan maç izle yayını imtiyazları sebebi ile maç yayınları haklarını almış olan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli televizyon kanallarından izlenir. Spor Toto Süper Lig`i, 1965`den 1994 sezonuna kadar TRT 1, 1997`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen yayınlanmıştır. 2001 tarihinden bu yana ise Lig TV kanalından yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarıda anlatıldığı gibi TFF ile pakt imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki Kanal 77`den canlı yayınlanmaktadır. 2008 yılından itibarıyla IV büyüğün kendi evinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük canlı yayın teknoloji ile birlikte verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren takımların herhangi illegal bir vayayla (şike, yasa dışı bahis vb.) anılmaması sebebiyle maçlar aynı saatte oynatılabilir. Bu şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada öteki bir kanaldan Spor Toto Süper Lig mücadelesini verebilir. Spor Toto Süper Lig mücadelelerini bedelsiz şekilde de izleyebilme olanağı da mevcuttu, fakat bahsı geçen müsabakaların yayını lig müsabakalarının önceden belirlenen bitim zamanından 60 dakika sonra Digiturk ile anlaşması olan diğer TV kurumlarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayını: Tek bir senede oynanacak tüm resmi ve özel futbol müsabakalarından; Spor Toto Süper Lig maçları yalnız Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalamış olan yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve Futbol Federasyonu Canlı Yayın Hukuğu kaidelerine uygun şekilde radyodan canlı yayınlanabilir. Sahasında oynayan takımlar canlı radyo yayını yapan kuruluşun en uygun durumda maç yayını yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2012 sezonuna kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun elindedir.


Günün (7 05 2014) 2014 Yılı Süper Lig Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.
Bursaspor: Bursa`yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar`dır. Renkleri Yeşil Beyaz`dır. Bursa`da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul`da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü`nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Kayseri Erciyesspor: 1932 yılında Kayseri`de Erciyesspor olarak kurulmuştur. Maçlarını 32,864 seyirci kapasiteli Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayseri Erciyesspor`un Teknik Direktörü Fuat Çapa, Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Eren ve Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç`tır.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (7 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Bursa Kayseri (KS) Maçı Naklen Digiturk İzle yazımızı okuyan Sitemizi takip edenlerin 7 05 2014, 8 05 2014, 9 05 2014, 10 05 2014, 11 05 2014, 12 05 2014, 13 05 2014 tarihlerinde baktığı diğer maç yayınlarımız alttaki gibidir: