BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD

Sitemizi takip edenlerin naklen maç izleme, canlı radyo maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, atılan goller, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan tablosu, lig fikstürü hususunda arama yapanların geniş kapsamlı bilgilere pratik yoldan ulaşabilmesi ve okuyabilmesi amacıyla portalımızın kalitesiyle olarak çalışmalar gerçekleştirdik. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD“ makalesini okurken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza gelebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyin.

Üstte belirttiğimiz maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından belirlenen 2014 senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden birinde olacaktır. 2013-2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Süper Lig İle İlgili…

BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-43 Türkiye 1. Süper Lig veya sponsor anlaşması gereğince Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Millî Lig ismi ile başlatılan, şimdi memleketimizin en üst aşamadaki ligi. Bir sezon içinde 18 futbol takımıyla oynanan Türkiye Süper Lig, sezon sonunda 3 futbol takımının ligden relege olup Yükselme Grubu ligden gelen üç klubün yükselmesiyle sürer gider. Türk Süper Ligi, on sekiz klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı bir kuruluştur. Ağustos ve Haziran dönemleri de dahil olmak üzere dokuz ay süre gelen bir etkinlik olan Türk Süper Ligi, otuz dört hafta ve 306 müsabakadan oluşur.
BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-31Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonları yapılmaktadır. Spor Toto Süper Lig, Federasyona bağlıdır. 2005 tarihinde Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olmasıyla offical olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu lig, Turkcell`in ticari sponsorluk anlaşmasının bitim nedeniyle 10-11 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Ek olarak UEFA`nın en pahalı futbol ligleri sıralamasında altıncı pozisyonda bulunur. UEFA Şampiyonlar Ligi`ne biri qualifikasyon olarak iki farklı, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne üç farklı klüp göndermektedir. Türkiye Kupası kazananı olarak ilk dörde girmeyen bir klüp te Euro Cup`a katılabilir.
BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-12Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kurulmuştur, fakat ülkemizde ileri seviye futbol 1958 tarihinden bu yana oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok izlenen 6. futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 397.000.000€`luk toplam değeri ile Avrupa`da en çok gelir sağlayan sekizinci lig durumundadır. Şu vakite dek 67 takımın yer aldığı Süper Lig`de sadece beş ayrı klüp şampiyon olabilmiştir. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar içinde en fazla bu ünvanı elde eden klüp on dokuz kez ile Galatasaraydır.


Spor Toto Süper Lig ile ilgili Maç Yayını Hakları

BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-16Maçları Canlı İzle: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1969 senesinden bu yana özel ve kamu kurumlara verilmiş olan yayınlama imtiyazları sebebyile futbol yayın imtiyazlarını almış olan kuruluşların belirlediği ücretli televizyon kanallarından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1966`den 1993 yılına dek Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1997`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı yayınlanmıştır. 2002 tarihinden itibaren ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları üstte betimlendiği halde TFF ile sözleşme imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008 sezonundan itibarı ile 4 büyüklerin sahasında oynadığı müsabakalar üst kalite çözünürlük naklen yayın teknolojisi ile yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle son maçlarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren takımların bazı yasadışı bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması nedeniyle müsabakalar aynı zamanda verilebilir. Bu tarz durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını bedava olarak izleyebilme olanağı da mümkündür, ama söz konusu karşılaşmaların yayını lig mücadelelerinin daha önceden belirlenmiş tamamlanma zamanından 45 dakika sonra yayıncı kuruluş ile anlaşması olan başka televizyon kanallarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayını: Bir senede oynanmış bütün resmi ve özel futbol müsabakalarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadeleleri sadece Futbol Federasyonu ile anlaşma yapmış yayıncı radyolar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Hükümleri şartlarına uygun durumda radyodan canlı yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kanalın en uygun şekilde görev yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 tarihine kadar TRT`nin elindedir.


Günün (6 05 2014) 2014 Senesi Futbol Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Elazığspor : 1967 yılında Merkez Gençlik, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle Elazığ`da kurulan spor kulübüdür. Renkleri bordo ve beyazdır. Sanica Boru Elazığspor, 3. Lig`de 1974-75, 1982-83 (amatörken), 1985-86, 1989-90 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olarak 2. Lig`e yükselmiştir. 1995-96 sezonunda klasman birincisi olarak `Ekstra Play-off` müsabakalarında mücadele etmiştir.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.
Gençlerbirliği: 14 Mart 1923`te Ankara`da kurulan, Cumhuriyet ile aynı yıl kurulması nedeniyle Cumhuriyet Takımı olarak da anılan, forma renkleri kırmızı-siyah olan spor kulübü.

Günün (6 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • PENALTI: Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kural dışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faullu hareket etmeleri sonucu verilen direk ceza atışı.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Naklen Şifresiz İzle HD hizmet sayfamızı ziyaret eden Futbol Fanatiklerinin 6 05 2014, 7 05 2014, 8 05 2014, 9 05 2014, 10 05 2014, 11 05 2014, 12 05 2014 tarihlerinde incelediği öbür müsabakalar aşağıdadır: